-500px

BioDomek 2A- 35m2 – modułowy, całoroczny eko domek pod rozbudowę z zielonym dachem

Dom modułowy z drewna o wysokim standardzie, montaż w 4 dni, dom drewniany 35m2 bez pozwolenia. Bohater programu "Nieoczywiste Miejsca" HGTV i TVN Style.

BioDomek to ekologiczny, zdrowy dom modułowy, który będziesz mógł w przyszłości rozbudować lub przewieźć w inne miejsce. Wykonaliśmy go z naturalnych materiałów, dlatego jest przyjazny dla Ciebie i środowiska. Zamieszkaj w swoim własnym fajniutkim Biodomku :). Zapraszamy

Moduły zaprojektowaliśmy tak, by można było w przyszłości bez większych zmian w postawionych modułach/module dokładać kolejne jednostki, zwiększając powierzchnię użytkową i funkcjonalność. Elementy można dodawać wzdłuż osi wschód – zachód bądź na dachu, czyli w górę. Ponieważ nasz domek jest modułowy i wznosimy go na fundamentach punktowych, po czasie, możesz go przewieźć w inne miejsce.

Biodomek jest szeroko nagradzanym projektem za swoją innowacyjność i ekologiczne, zdrowe rozwiązania. Był również gościem "Nieoczywistych Miejsc" w stacji HGTV (Home and Gardem TV). Nasz system wyróżnia standard zastosowanych materiałów, jakość wykończenia, duże przeszklenia i nowoczesny design. Zobacz co sprawia, że biodomek ma tak wiele do zaoferowania.

Więcej o projekcie i zamówienia budynków:

WWWwww.biodomek.pl

FBFacebook projektu

ProjekteKodama Architektura

Dane projektu:

  • powierzchnia zabudowy:35 m2

Bardzo ważne są dla nas ekologia i zdrowie, dlatego Biodomki wykonujemy z naturalnych materiałów przyjaznych środowisku oraz zdrowych dla użytkowników. Naturalne materiały są trwałe, a po okresie użytkowania można je kompostować lub ponownie wykorzystać (nie obciążają środowiska). Nie emitują również szkodliwych związków, co sprawia, że w środku pięknie pachnie i czujemy się tam dobrze.

Konstrukcja modułów jest wykonana z drewna, wypełniona jest wewnątrz ekologicznym materiałem izolacyjnym (eko celuloza), od zewnątrz wykańczamy domki naturalnymi deskami, pod którymi znajduje się otwarta dyfuzyjnie płyta słomiana. Od środka moduły wykończone są ekologicznymi, konstrukcyjnymi płytami MFP / płyta eko OSB bez formaldehydów i płytami pożarowymi GK lub drewnianą sklejką. Dołożyliśmy wszelkich starań by nasz system używał w jak największym stopniu materiały naturalne i biodegradowalne.

CELULOZA to materiał izolacyjny produkowany z makulatury (standard semi-eko) lub naturalnych włókien roślin jednorocznych (standard eko), nie zawierający i nie emitujący szkodliwych związków, po użytkowaniu ulega biodegradacji. Co ważne materiał ten ma super właściwości izolacyjne oraz izoluje akustycznie domki. Dodatkowo nasza celuloza posiada Europejską Aprobatę Techniczną i międzynarodowe certyfikaty świadczące o ekologicznym i przyjaznym dla środowiska materiale. To świetna izolacja termiczna i akustyczna.

Biodomek w HGTV i TVN Style – "Nieoczywiste miejsca" – prowadzi Kasia Jaroszyńska – Dom, który przyjedzie do Ciebie na pace ciężarówki? OTO ON! Dom niczym składany z klocków!

FUNDAMENTY – w systemie stosujemy metalowe fundamenty punktowe, wkręcane co znacznie przyśpiesza montaż i zmniejsza negatywną ingerencję w grunt, zmniejszając również negatywny ślad ekologiczny budowy. Łatwiej też taki domek zdemontować i przenieść w inne miejsce. Po czasie nie pozostanie po nim żadnego śladu w pierwotnym miejscu a grunt pięknie zarośnie trawa. Tymczasem Twój BioDomek wyrośnie gdzie indziej. Prawda, że to cudowne? W przypadkach w których nie można zastosować fundamentów wkręcanych, proponujemy inne rozwiązania.

NAGRODY dla Biodomku:

  • DOM Z KLIMATEM 2022 – WYRÓŻNIENIE – NAGRODA MINISTERSTWA KLIMATU I ŚRODOWISKA, SARP – BIODOMEK
  • PROJEKT ARTING – KONKURS – NAGRODA 2020 – WYRÓŻNIENIE DLA BIODOMKU
  • WORLD ARCHITECTURE & DESIGN AWARDS 2019 – SECOND AWARD | CATEGORY: HOUSE DESIGN
  • NAGRODA ROKU SARP 2019 – WYRÓŻNIENIE
  • PIERWSZA NAGRODA – KONKURS IM. M. NOWICKIEGO 2018, A&B, BUDMA 2018
  • Trzecie miejsce w konkursie internautów na INNOWACYJNY PROJEKT – INNOWACJE W ARCHITEKTURZE – Architektura Murator -2017