Kurs Naturalnego Projektowania 2019

2‑5 Maja 2019, 22‑25 Sierpnia 2019

Już trzeci sezon, serdecznie zapraszamy na wiosenno-wakacyjny kurs naturalnego projektowania. Kurs jest dedykowany dla Inwestorów, Projektantów, Studentów i każdego kto chce się nauczyć jak tworzyć naturalne, zdrowe miejsca. Zaleca się przejście trzech części kursu, jednak nie jest to wymagane, można wziąć udział w dowolnej, która Was interesuje :).

  • Część pierwsza (2‑5 Maja 2019) kursu to wprowadzenie w świat naturalnego projektowania, przygotowania inwestycji i analiz. Nakreślamy na nim szeroki kontekst zagadnień i czynników które trzeba wziąć pod uwagę. Skupiamy się na kontekście i relacji z otoczeniem. Zaprojektujemy też eko-siedlisko. Zanim pójdziesz dalej jest to niezbędna wiedza by się rozeznać w możliwościach, w elementach które należy zawrzeć w całości, technologiach oraz nabyć podstawowych umiejętności analiz i szkicowania pomysłów. To pozwoli Wam podejmować świadome decyzje na dalszych etapach.

  • Część druga (22‑25 Sierpnia 2019) kursu skupia się na praktycznych zagadnieniach projektowych. Dotkniemy zagadnień związanych ze wsią i miastem i założeniami wspólnego zamieszkiwania. Pokażemy jak zaprojektować naturalny dom, eko-wioskę oraz osiedle ekologiczne w mieście. Pokażemy jak projektować z kosztorysem (koszty budowy, jak decyzje wpływają na koszty), omówimy też najczęstsze błędy w realizacji i na budowach..

  • Część trzecia (zaczynamy w 2020 roku) kursu skupia się na zagadnieniach samowystarczalności z punktu widzenia zasobów (kompost, woda, energia, żywność, zagadnienia prawne). Zaprojektujemy autonomiczny dom. Omówimy też w tym kontekście najczęstsze pytania od inwestorów do projektanta.


PROWADZĄCY KURS:
  • Magdalena Górska – eKodama :), doświadczona projektantka zrównoważonej architektury, szalona nasadzaczka drzew :) zakładająca gdzie się da leśne ogrody. Pracuje z permakulturą od siedmiu lat. Wieloletni członek OSBN – Ogólnopolskie Stowarzyszenie Budownictwa Naturalnego, w latach 2014‑2016 wiceprezes OSBN. Autorka nagradzanego mobilnego systemu eko modułów mieszkalnych BioDomek (www.biodomek.pl) Więcej o Magdzie i jej działaniach: TUTAJ

  • Tomasz Mielczyński – uprawniony architekt, projektujący i realizujący energooszczędne i ekologiczne budynki mieszkalne. Laureat wielu konkursów architektonicznych, autor nagradzanych realizacji. W dziedzinie jego szczególnych zainteresowań znajdują się rozwiązania prowadzące do oszczędności Energii Pierwotnej w całym cyklu życia budynku, oraz projektowanie dla cyrkulacji – energii i materii wokół budynku. Więcej o Tomku i jego działaniach: TUTAJ

  • Ben Lazar – Nauczyciel permakultury, Projektant ogrodów i parków. Podróżował po świecie i w różnych miejscach uczył się i praktykował permakulturę. Prowadzi wykłady permakultury: z historii idei, zasad etycznych oraz ekosystemowego projektowania — w Warszawie, Wrocławiu i Krakowie — podróżuje po kraju niejako “apostoł” zdrowego światopoglądu :-) W praktyce realizuję ogród społeczny KOS na Krzemionkach, który staje się wzorcowym projektem permakulturowym dla miasta. Więcej o Benie i jego działaniach: TUTAJ

PEŁNY HARMONOGRAM POSZCZEGÓLNYCH KURSÓW, PYTANIA I ODPOWIEDZI (PRZECZYTAJ TO ZANIM ZADASZ PYTANIE):

Trzy pełne dni kursu i warsztatów

Trzech super prowadzących :)

Przepiękna okolica Gór Bystrzyckich

ZAPISY, KOSZTY:
  • Kurs I: 590zł, zapisy: TUTAJ
  • Kurs II: 690zł, zapisy: TUTAJ

Cena zawiera: kurs, nocleg (trzy noce) we własnym namiocie z dostępem do łazienki i prysznica, trzy, dwudaniowe obiady wegetariańskie (przepyszne!). Śniadania i kolacje we własnym zakresie (będzie w oranżerii udostępniona mała lodówka, stół i wrzątek dla osób które będą mieć swoje śniadania i kolacje, nie będzie kuchenki więc musli, kanapki, sałatki są opcją). Dla chętnych jest możliwość dokupienia śniadań i kolacji w cenie 15zł/posiłek. W tym roku robimy taki rozdział by umożliwić dostęp do kursu osobom dla których cena ma znaczenie :).

  • Dopłata do pokoju za cały kurs: 75zł do ceny kursu. Ilość miejsc ograniczona. Dostępne są pokoje z łazienkami: 4x 2os, 1x 3os, 1x 4os.
  • Dopłata do noclegu wspólnego na sali kominkowej (własny śpiwór i karimata ale cieplej niż w namiocie): 30zł do ceny kursu.

Potwierdzeniem zapisu jest wpłata zaliczki 300zł. (zaliczka jest bezzwrotna na 21 dni przed kursem, do tego czasu jest w pełni zwrotna wraz z rezygnacją). O zapłatę zaliczki poprosimy mailowo po sprawdzeniu zgłoszenia w formularzu.

ZNIŻKA ZA WOLONTARIAT:

Dla osób które są w cięższej sytuacji finansowej przewidzieliśmy możliwość zniżki 50% za drobny wolontariat. Na kursie przewidziane jest miejsce dla dwóch takich osób, ponieważ jest wiele chętnych będzie przeprowadzona rekrutacja. Wolontariusze pomagają w takich pracach jak: rozpalenie ogniska, sprzątanie sali po posiłkach, przygotowanie sali do posiłków i wydawanie jedzonka, ogarnianie i przygotowania sali wykładowej, inne drobne prace poza wykładami. Zgłoszenia na wolontariat :

  • Kurs I – TUTAJ (do końca Marca)
  • Kurs II – TUTAJ (do końca Lipca)

ODPOWIEDNIE DLA RODZINY :)

Możesz połączyć pobyt z wyjazdem rodzinnym. Osobom towarzyszącym nie gwarantujemy wyżywienia (jeśli będzie do 20 osób na kursie, będzie taka możliwość). Opłata za noc dla osoby towarzyszącej w namiocie – 15zł/dobę (dzieci do lat 3 bezpłatnie). Opłata za noc dla osoby towarzyszącej w pokoju z łazienką – 40zł/dobę (jeśli dzieci zajmują łóżko to jak dorosły, jeśli śpią z rodzicem w łóżku – bezpłatnie). Za osobę towarzyszącą w pokoju płacimy z góry wraz z zaliczką (opłata bezzwrotna). Za osobę towarzyszącą w namiocie można zapłacić na miejscu podczas kursu (można zdecydować w ostatniej chwili). Dla par wspólnie opiekujących się dziećmi jest opcja wymiany ;) na kursie.

MIEJSCE

Gniewoszów, obok Międzylesia (magiczna Kotlina Kłodzka), woj. dolnośląskie. Czemu tu? Bo to przepiękna okolica Gór Bystrzyckich. Połącz z urlopem :). Link do agroturystyki gdzie będzie kurs: TUTAJ. Do naszej dyspozycji będzie sala kominkowa. Można dojechać z Wrocławia pociągiem do Domaszkowa (stąd piechotą piękny spacer 1‑1,5h lub ktoś weźmie Cię autkiem, będziemy organizować wspólne dojazdy, w zeszłym roku połowa osób przyjechała samochodami).

WYDARZENIA NA FB:
Kontakt

Wszelkie sprawy związane z kursem: Pisz do eKodamki ;) – Magda – ekodama.architektura@gmail.com
Do zobaczenia! :)