Dla kogo?: Dla Ciebie :) ♥, tak, tak, jeśli czujesz że to Cię interesuje, po prostu. Też dla: projektantów, studentów, dla inwestorów którzy chcą świadomie uczestniczyć w procesie tworzenia swojego domu, dla tych co chcą się nauczyć projektować naturalne miejsca. Dla osób które brały udział w części I lub mają ogólne pojęcie o zagadnieniach naturalnego budowania, ale chcą wejść w konkrety projektowe. Nie będziemy powtarzać treści z Kursu I, także jeśli nie wiesz nic w temacie polecamy najpierw kurs nr I (na dole opisu link do niego).
W czwartek jest czas na spokojne dojechanie, rozbicie namiotów, zakwaterowanie, poznanie się. Wieczorem o 19:00 pokaz filmu w temacie, dyskusja po filmie i luźne pogaduchy. Wykłady i kurs oficjalnie zaczynamy zaczynamy w piątek rano o godz.9:30.
PEŁNY HARMONOGRAM, odpowiedzi na pytania i inne przydatne informacje TUTAJ
Magdalena Górska – eKodama :), doświadczona projektantka zrównoważonej architektury, szalona nasadzaczka drzew :) zakładająca gdzie się da leśne ogrody. Pracuje z permakulturą od sześciu lat. Wieloletni członek OSBN – Ogólnopolskie Stowarzyszenie Budownictwa Naturalnego, w latach 2014‑2016 wiceprezes OSBN. Autorka nagradzanego mobilnego systemu eko modułów mieszkalnych BioDomek (www.biodomek.pl) Więcej o Magdzie i jej działaniach: TUTAJ
Tomasz Mielczyński – uprawniony architekt, projektujący i realizujący energooszczędne i ekologiczne budynki mieszkalne. Laureat wielu konkursów architektonicznych, autor nagradzanych realizacji. W dziedzinie jego szczególnych zainteresowań znajdują się rozwiązania prowadzące do oszczędności Energii Pierwotnej w całym cyklu życia budynku, oraz projektowanie dla cyrkulacji – energii i materii wokół budynku. Więcej o Tomku i jego działaniach: TUTAJ
Ben Lazar – Nauczyciel permakultury, Projektant ogrodów i parków. Podróżował po świecie i w różnych miejscach uczył się i praktykował permakulturę. Prowadzi wykłady permakultury: z historii idei, zasad etycznych oraz ekosystemowego projektowania — w Warszawie, Wrocławiu i Krakowie — podróżuje po kraju niejako “apostoł” zdrowego światopoglądu :-) W praktyce realizuję ogród społeczny KOS na Krzemionkach, który staje się wzorcowym projektem permakulturowym dla miasta. Więcej o Benie i jego działaniach: TUTAJ
Trzy pełne dni kursu i warsztatów
Trzech super prowadzących :)
Przepiękna okolica Gór Bystrzyckich
Gniewoszów, obok Międzylesia (magiczna Kotlina Kłodzka), woj. dolnośląskie. Czemu tu? Bo to przepiękna okolica Gór Bystrzyckich. Połącz z urlopem :).
Link do agroturystyki gdzie będzie kurs: TUTAJ. Do naszej dyspozycji będzie sala kominkowa. Można dojechać z Wrocławia pociągiem do Domaszkowa (stąd piechotą piękny spacer 1‑1,5h lub ktoś weźmie Cię autkiem, będziemy organizować wspólne dojazdy, w zeszłym roku połowa osób przyjechała samochodami).
Cena zawiera: kurs, nocleg (trzy noce) we własnym namiocie, z dostępem do łazienki i prysznica, trzy, dwudaniowe obiady wegetariańskie (przepyszne!), trzy śniadania (pycha i obfite). Kolacje we własnym zakresie (ognisko). Ponadto w gospodarstwie agroturystycznym zapewniony jest dostęp do kuchni.
INNE OPCJE NOCLEGU:
Wypełnij formularz zapisów: TUTAJ
Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność wpłat zaliczki. ZALICZKA JEST BEZZWROTNA więc upewnij się czy na pewno będziesz. Pozostała część zapłaty – do 20 Lipca.
Możesz połączyć pobyt z wyjazdem rodzinnym. Osobom towarzyszącym nie gwarantujemy wyżywienia.
Za osobę towarzyszącą w pokoju płacimy z góry wraz z całościową zapłatą, zaliczka 30% (opłata bezzwrotna). Za osobę towarzyszącą w namiocie można zapłacić na miejscu podczas kursu, bez zaliczki. Po prostu liczba miejsc w pokojach jest ograniczona i nie chcemy zajmować miejsc dla osób, które potem nie przyjadą.
Zapisy trwają do 20 Maja. 23 Maja rozstrzygnięcie. Zapisujcie się TUTAJ
Wolontariat częściowy – Na kursie przewidziane jest miejsce dla dwóch wolontariuszy częściowych. Wolontariusze pomagają w takich pracach jak: rozpalenie ogniska, sprzątanie Sali po posiłkach, przygotowanie Sali do posiłków i wydawanie jedzonka, ogarnianie i przygotowania Sali wykładowej, inne drobne prace poza wykładami. Wolontariusze częściowi pokrywają koszty noclegów, wyżywienia i innych kosztów stałych tj. 300zł.
Wolontariat pełny – za nic nie płacisz :). Twoje zobowiązania – nakręcić i zmontować fajny filmik z kursu, mini reportaż, napisy końcowe i początkowe do wspólnego ustalenia, filmik do jednej korekty eKodamki. Czas trwania zmontowanego materiału .ok 2‑3 minuty.
Wszelkie sprawy związane z kursem: Pisz do eKodamki ;)
Magda: ekodama.architektura@gmail.com
ZOBACZ TEŻ:
Wspiera nas i poleca kurs: OSBN – Ogólnopolskie Stowarzyszenie Budownictwa Naturalnego