Zajrzyj do naszej BIBLIOTEKI aby znaleźć wspaniałe artykuły i filmy przybliżające tematy związane z budownictwem naturalnym i nie tylko.


Filozofia projektowa

Każdy obiekt i jego realizacja wpływają na środowisko naturalne oraz społeczne. Środowisko wokół nas oraz jego jakość wpływa na nas i na nasze zdrowie. Jesteśmy w tej sieci niesamowitych powiązań i mamy na nią wpływ. Budowa domu lub innego budynku to tworzenie również nowego elementu ekosystemu. Aby pozostawić podczas budowy i użytkowania budynku jak najmniejszy ślad ekologiczny i aby sam budynek był zdrowy i ciepły, warto zastosować jedną z technik nowoczesnego budownictwa naturalnego a sam budynek odpowiednio wpisać w kontekst, lokalne warunki oraz stworzyć pozytywne powiązania z otoczeniem.

Budynki naturalne również po okresie użytkowania (dobrze wykonane są bardzo trwałe, 100 lat na pewno) są biodegradowalne i wracają do ziemii, co jest bardzo istotne w świecie gdzie odpady budowlane stanowią 1/3 wszystkich zalewających nas odpadów.

Z tego powodu każde zadanie projektowe poprzedzam analizami na działce inwestycji, dotyczącymi kierunków światła, wiatrów i innych lokalnych warunków. Przyjęte rozwiązania wraz z zespołem fachowców optymalizujemy pod względem energetycznym, środowiskowym i kosztowym.

Stosuję w projektowaniu elementy PERMAKULTURY i architektury słonecznej.

W kontekście zdrowia i ochrony śrdowiska naturalnego oraz lokalnch społeczności jest bardzo ważne aby materiały użyte do budowy domu i jego wykończenia były naturalne i lokalne. Z tego powodu promuję naturalne, zrównoważone budownictwo i ekologiczny styl życia. Zdrowy, naturalny budynek to zdrowi i radośni użytkownicy :).

miniaturka-sarenka-w-polu